-8 C
Скопје

Неда Украден не помислува да се пензионира: Едвај чека да помине пандемијата и пак да настапува

Пејачката чија кариера трае повеќе од 50 години, во едно интервју откри интересни детали од својот живот. Поради долгогодишната кариера, енергијата и добриот изглед, многумина ја споредуваат со живата легенда Тина Тарнер.

За мене е комплимент кога ќе ме споредат со Тина Тарнер. Фантастична е нејзината животна приказна, голема борба и проблеми… и успеала да се врати во своите 50-ти. Неверојатна жена – изјави Неда.

Глобалната пандемија го погоди и светот на шоубизнисот, а пејачката вели дека без публика концерти не може да има.

Ова е генерално страшно време за целокупната уметност, работа која подразбира контакт со луѓе. Што значи концерт без публика? – се прашува таа.

Неда вели дека кога станува збор за концерт, во прашање се многу луѓе кои треба да се платат, односно не оди цела заработка за неа.

Прочитајте и...  Хороскопски знаци кои се вистински мајстори за флерт

За да излезам на бина, да се наполни салата со публика, треба да имам луѓе зад себе. Верувајте ми, 60-70 проценти од заработката ги вложувам во нови песни, нешто што не треба да го правам. Треба да се снимаат, да имаме монтажери. Денес нема веќе студија, туку песните ги снимаме сами – вели таа и додава дека околу луѓето не сфаќаат дека сега, кога немаат можност да работат, не можат да заработат и тоа им носи егзистенцијални проблеми.

На пензија Украден не помислува, туку вели дека одвај чека да помине состојбата со пандемијата и да може повторно да настапува. Таа откри дека деновите на изолација лесно ѝ минуваат благодарение на семејството, во кое главни се внуците од ќерка ѝ.

Прочитајте и...  ФОТО | Драгана Мирковиќ наполни 53 години: Луксузна торта, прослава со најблиските и само една желба!

Поврзани вести

Хороскопски знаци кои се вистински мајстори за флерт

Слободен печат

Нова теорија на смртта на „кралот на рокенролот“: Елвис Присли не умрел од предозирање со дрога, го убила повреда стара 10 години

Слободен печат

Го прашале Френк Синатра како да постапите со луѓето кои ќе ве повредат: Неговиот одговор е најдоброто нешто што ќе го слушнете!

Слободен печат

Лиам Нисон се откажува од акционите филмови

Слободен печат

Синот на славниот супермодел Стефани Сејмур почина на 24 години

Слободен Печат

ВИДЕО | На 15 години имал мустаќи: Двејн Џонсон го претстави тизер трејлерот од автобиографската комедија „Young Rock“

Слободен печат

Остави Коментар