Неда Украден на 70 години се соблече во бикини и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Пејачката Неда Украден на 16 август полни 70 години, но и безразлика на бројката, таа изгледа прекрасно за своите години.

Тоа најдобро го докажува и најновата фотографија која ја објави на Инстаграм.

Имено, Неда се сликала во бикини, а до израз доаѓа нејзината витка линија. На овој начин Украден ја најави својата нова песна со наслов „За вистинска љубов“, која излегува точно на нејзиниот роденден.

– Никој не е совршен! Но, се е поубаво со море и сонце и кога си здрав. Идемеее, одбројување… 16.08. премиера „За вистинска љубов“ – напишала Неда.

Погледнете ја фотката на која позира во бикини:

Фото: Инстаграм

 

Прочитајте и...  Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Прочитај повеќе

Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Слободен печат

Верувал дека душите на мртви Индијанци влегле во него, бил голем заводник, требал да стане филмаџија, но судбина му била музичката сцена!

Слободен печат

Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат

Неуништливата Меги, била прва фотографка на воените фронтови, прва фотографка на „Лајф“ и прв фотограф во светот примен во Советскиот Сојуз

Слободен печат

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат

Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат

Сè што треба да знаете за популарната и суперефикасна Кето диета пред да почнете да ја држите!

Слободен печат

Најлудото интервју во 2020: Српскиот актер Андрија водеше „сериозна дебата“ со свињи (ВИДЕО)

Слободен печат

Како да мирисате како Мадона?

Слободен печат

Веднаш ќе го реши вашиот проблем – Елиминирајте го лошиот здив со овој едноставен трик

Слободен печат

Ако не сте мотивирани за работа, можеби сте осамени – размислете за тоа!

Слободен печат