6 C
Скопје

Не ви препорачуваме да се задевате со нив – Трите најодмаздољубиви хороскопски знаци

И додека на едни им е лесно да простат и заборават, кај други луѓе „делото“ не застарува и вечно го паметат и приготвуваат одмазда.

Личностите родени во следниве три хороскопски знаци никогаш нема да заборават кога некој ги повредил, па дури и сакаат да се одмаздат:

ЈАРЕЦ

Ако повредите личност родена во знакот Јарец, да знаете дека тоа ќе го преплаќате и отплаќате во текот на целиот живот. Тие не забораваат, а враќаат „мило за драго“. Јарците не поднесуваат да бидат повредени и често се кријат зад своите заштитни оклопи и дозволуваат лутината да ги води.

БИК

Биковите се грижат само за луѓето кои им се важни и не се обѕираат на „ситната риба“. Доколку некој неважен ги повреди, тие брзо забораваат. Но, ако ги повреди некој сакан, бидете сигурни дека тоа никогаш нема да биде заборавено.

Прочитајте и...  Поранешните сопружници Џенифер Анистон и Џастин Теру сè уште се добри пријатели: Би било штета да не сме во контакт

СКОРПИЈА

Ако повредите личност родена во знакот Скорпија, таа јасно ќе ви даде до знаење дека еден ден вашата грешка ќе биде дебело наплатена. Тие сметаат дека лутината и агресијата решаваат многу проблеми, особено кога е во прашање повреденото его.

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

Славниот модел се огласи на социјалните мрежи еден месец откако го роди својот син

Слободен Печат

Северина по 17 години проговори за секс-снимката од јахтата

Слободен Печат

Турболентниот живот на Канје Вест: Сѐ уште чувствува вина за смртта на неговата мајка

Слободен Печат

ВИДЕО| Ана Николиќ позираше топлес: Нејзините обожаватели се прашуваат за што станува збор

Слободен Печат

Во продолжението на „Сексот и градот“ се враќа старата љубов на Кери Бредшо

Слободен Печат

Остави Коментар