Не смеат да се снимаат избирачите и изборниот материјал

За шестите претседателски избори и предвремените локални избори во Охрид, Дебар и Ново Село што треба да се одржат утре, избирачот може само еднаш да се појави на гласачкото место за остварување на своето избирачко право.
Избирачот добива едно гласачко ливче за избор на претседател, а во трите општини и едно ливче само за избор на градоначалник, со оглед дека советите се конституирани на редовните локални избори.

Прочитај повеќе

Британија планира воздушни мостови за патниците за да не одат во самоизолација

Слободен печат

Самсонс-Џексон: Разумно е да се очекува вакцина до крајот на годината

МИА Агенција

Османи: Нема друг датум за избори освен 5 јули

Слободен печат

Канадскиот премиер избегна директно да го критикува Трамп

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да не изненади ако се потврдат некои шпекулации дека власта крие новозаболени, за да не се добие впечаток дека нема услови за избори на 5-ти јули

Слободен печат

Лажни вести од протестите во САД: Полицијата во Минеаполис не уапси агент на ФБИ, ниту пак снимката е сегашна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Спасовски: Партиите не треба да ги земаат државните пари за оваа година кои им следат според закон

Слободен печат

САД ја осудија Кина за однесувањето околу граничен спор со Индија

Слободен печат

Пристигнаа резулати од антитела: Дури 270.000 Израелци биле заразени од коронавирус

Слободен печат

НЕОТЕЛ со нова понуда за мали и средни претпријатија

Слободен печат.

Жерновски: Нема да бидеме жртви на стратегијата на ВМРО-ДПМНЕ, вечно да се одлагаат изборите

Слободен печат

Шпанија втор ден по ред без смртни случаи од Ковид-19

Слободен печат