Не сме го продале Јовиќ на Реал Мадрид

Германскиот тим, Ајнтрахт Франкфурт, ја демантираше веста дека дека Лука Јовиќ потпишал договор со Реал Мадрид. Имено, сите медиуми утринава објавија дека српскиот репрезентативец потпишал шестгодишен договор со Реал Мадрид кој ќе плати 60 милиони евра обесштетување на Ајнтрахт Франкфурт.

Спортскиот директор на германскиот тим, Фреди Бобич, кој го донесе Јовиќ во клубот, за телевизијата „ЕСПН“, ги демантира ваквите написи.

– Нема никаков договор со Реал Мадрид, Овој пат не мора да користиме никакви „бели лаги“, навистина сè уште не сме оствариле никаков контакт со Реал Мадрид – изјави Бобич за „ЕСПН“.

Прочитајте и...  Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Прочитај повеќе

Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Слободен печат

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат

Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Слободен печат

Парите го вртат светот: Лигата на шампионите со повеќе натпревари во иднина

Слободен печат

Проблеми за Ливерпул, без Хендерсон на реваншот со Атлетико!?

Слободен печат

Остави Коментар

2 × три =

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ расположен пред Дубаи, Иванишевиќ подготвува „одмазда“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Роналдо в сабота ќе го игра 1.000 натпревар во кариерата! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија со 10 натпреварувачи на „Мавровскиот меморијал“

Слободен печат

Арсенал нема пораз во 2020, а најголемото изненадување доаѓа од Италија

Слободен печат

Млад навивач на Јунајтед му пиша на Клоп да престане да победува! (ФОТО)

Слободен печат

Комедија на мечот Хетафе – Ајакс! (ВИДЕО)

Слободен печат