НЕ САКААТ ДА СЕ ВРЗАТ: Овие три хороскопски знаци не се за врска - Слободен печат

НЕ САКААТ ДА СЕ ВРЗАТ: Овие три хороскопски знаци не се за врска

Не се залудувајте по нив, бидејќи тие иако теоретски знаат што е љубов, во пракса тешко се снаоѓаат со своите емоции.

Ова не значи дека треба да бегате од нив, но обидете се очекувањата и надежите да ги сведете на минимум за да не бидете повредени.

Еве со кои хороскопски знаци не е лесно да се биде во врска:

ЛАВ

Лавовите се привлечни затоа што се самоуверени и спремни да се дружат со сите. Понекогаш се драматични, но во целина се работи за креативни и друштвени личности.

Овој огнен знак го сака животот, силен е, но негова слаба страна е спремноста на компромиси. Иако се идеални пријатели, како љубовни партнери се тешки за излегување на крај. Егоистични се, арогантни и често нефлексибилни.

СКОРПИЈА

На Скорпиите страста им е на прво место и нивната приврзаност многу зависи од застапеноста на сексот во врската.

Од нив очекувајте љубомора и приговори, особено доколку стагнирате на поле на страста. Исто така, со нив е тешко да се преговара и договара, па компромисите би биле доста тешки.

ВОДОЛИЈА

Водолиите се навидум ладни и не покажуваат емоции, додека во нив се случува сериозна експлозија со која ни самите не знаат да се справат.

Но, тие избираат зборови, организираност и јасност. Планираат премногу, па затоа врската со нив оди од една во друга крајност. Неодлучни се, а некогаш нивната неодлучност може да биде протолкувана како ладнокрвност и незаинтересираност. Влегуваат брзо во врски, а така и ги завршуваат.

Прочитај повеќе

Целиот свет е во шок: Загина Коби Брајант – еден од најдобрите кошаркари на планетата!

Слободен печат

Беа блиски пријатели: Јелена Карлеуша вчера објави заедничка фотка со Тоше Проески (ФОТО)

Слободен печат

Научно докажано: Доколку имате миленик вие сте добар човек!

Слободен печат

Како црногорската принцеза станала кралица на Италија: Љубовниот живот на Јелена Савојска

Слободен печат

Познатиот рапер Слаткар со шокантна изјава: Погледнете што НЕМА да прави кога ќе се роди неговиот наследник! (ВИДЕО)

Слободен печат

Годините ја стигнуваат Мадона – Турнејата прекината неколку пати, а третманите за закрепнување се екстремни (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

3 × four =

Прочитај повеќе

Џесика Симпсон: Сфатив дека морам да го оставам алкохолот кога не можев да ги облечам децата!

Слободен печат

Врската или бракот ви се пред крај? 4 сигурни знаци дека нешто не е во ред!

Слободен печат

Принцот Хари доживеал нервен слом во Канада?

Слободен печат

Ова е кутрето со најслатките очи на светот! (ФОТО)

Слободен печат

Денес е една од најбараните светски манекенки, а пред 10 години се мачела со алкохолот (ФОТО)

Слободен печат

Ова езеро е прогласено за најубаво во светот (ФОТО)

Слободен печат