Не пропуштајте

Не пропуштајте

СЈО со жалба за висината на казната за Талевска

СЈО поднесе жалба до Апелациониот суд за висината на казната за предметот „Тифани“. Според сознанијата на „Макфакс“, Талевска започнала со враќање на дел од...

Провокација или грешка – Македонската верзија на собранискиот сајт доби албански превод

Сајтот на македонското Собрание утрово стана двојазичен.  Имено, делот каде што се објавуваат информации за собраниската агенда, беше преведен на албански јазик. Пратениците го регистрирале...

Сноуден: Фејсбук е компанија која ги краде и препродава податоците на корисниците

Едвард Сноуден смета дека Фејсбук е „надзорна компанија“ која ги продава податоците на своите корисници, притоа накратко навестувајќи дека оваа социјална мрежа наликува на...

Османи преку видео порака му одговори на Тимоние (ВИДЕО)

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи му испрати видео на францускиот амбасадор во Македонија, Кристијан Тимоние за Законот за јазиците. Османи вели дека навистина имала...

Заев: Недозволиво е да се врши терор врз децата на пратениците, јас лично ќе...

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање пред судот, рече дека со протестите што се организираат пред домовите на пратеницте се вршат неколку кривични...

Коѕијас во четврток ќе пристигне во Скопје со нацрт спогодбата на 20 страници

Во однос на имињата што се вклучени, радиото во текстот коментира дека Горна Македонија, е „фаворит“ за Атина, но без превод, „нешто што многу...

Опожарена викендицата на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Вчера околу 22.30 часот во МВР било пријавено дека кај прилепското село Прилепец, на патот кон Градско, избувнал пожар во викенд куќа сопственост на...

На 26 март јавноста ќе ги гледа снимките од ПИМ за „Поткуп“

Поради немање услови да се гледаат снимките од ПИМ, судењето за „Поткуп“ е одложено за 26 март, пренесе Нова Тв. Претходно, судот одлучи да го...

ФБИ ја испрашува Памела Андерсон за Асанж ФОТО

Федералното истражно биро (ФБИ) наскоро под закана со обвинение ќе ја испрашува актерката Памела Андерсон (50) поради нејзините врски со Џулијан Асанж, основачот на...

„Исцелител“ ја освои главната награда за најдобар филм во Бергамо

Македонскиот филм „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески ја доби главната награда за најдобар филм на Филмскиот фестивал во Бергамо, Италија. „Исцелител“ беше прикажан на првата...

Не пропуштајте

Светски познатата Анастасија на 15 мај во Скопје

Една од најдобрите поп изведувачки во светот, го вметна и Скопје во својата голема камбек турнеја... Една од најпопуларните поп изведувачки во светот, девојката чиј...

Придружете ни се Facebook