НЕ ПРОПУШТАЈТЕ! Плаќаат 25.000 евра за да се разголуваат среде пустина (ГАЛЕРИЈА) - Слободен печат

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ! Плаќаат 25.000 евра за да се разголуваат среде пустина (ГАЛЕРИЈА)

Посетителите на фестивалот „Burning Man“, кој многумина го нарекуваат „најлудиот фестивал на светот“, не ги запреа ни повисоките температури од вообичаено.

Секоја година во Невада, поточно во пустината Блек Рок, од 1986 година, се одржува овој фестивал.

На фестивалот традиција е палење на дрвени конструкции и доаѓање во сè понеобична гардероба.

Цената за влез не е фиксна, но сè на фестивалот скапо се плаќа.

Магазинот „Money“ пресметал дека минимум 2.500 евра се потребни за доаѓање на фестивалот. Значи за 10 дена сумата би изнесувала околу 25.000 евра.

Погледнете како изгледа најлудиот фестивал на светот.

 

Прочитај повеќе

Најбрзиот човек на светот ќе стане татко: „Кралот или кралицата доаѓа“ (ФОТО)

Слободен печат

Славната манекенка Карли Клос трпела тортура од семејството на милијардерот поради верата!

Слободен печат

Тајната за прекрасната коса на Џенифер Анистон е во шампон за коњи! (ФОТО)

Слободен печат

Му го скршила срцето, а не стигнал да ја испрати на вечното почивалиште: Тома ѝ испратил букет бели рози и ја напишал најтажната песна! (ВИДЕО)

Слободен печат

Во брак се 64 години и имаат преку 100 внуци, а ги памтат родендените на сите! (ФОТО)

Слободен печат

Ана Николиќ отпатува во Мароко да сними спот, но не ги заборави обожавателите! Им испрати жешка фотка! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

eight − 4 =

Прочитај повеќе

Прва фотографија по породувањето: Српската пејачка Сека Алексиќ не ја симнува насмевката од лицето, а погледнете што напиша за малиот Јован! (ФОТО)

Слободен печат

Здрав колач со чиа семе и чоколадо

Слободен печат

Не сте виделе ваква баба: Има 63 години, а изгледа како да има 23! (ФОТО)

Слободен печат

Девет работи кои ќе ви се случат доколку се впуштите во врска со најдобриот пријател!

Слободен печат

Кој би рекол: Познатиот актер ги допирал, ги гризел…. (ФОТО)

Слободен печат

Симптоми кои откриваат каква несоница ве мачи

Слободен печат