Не можете да спиете кога е жешко? Овие совети ќе ви помогнат

Големите жештини и спарното време со себе носат несоница. Меѓутоа, и за тоа постои решение.

Со помош на овие совети ќе го најдете својот мир и ќе имате пријатен сон.

1. Туширањето со млака вода го олеснува спиењето
2. Елиминирајте ги изворите на топлина во спалната.
3. Пред спиење избегнувајте алкохол, кофеин и грицки.
4. Паметно јадете кога е жешко.
5. Ладната постелина ќе ви го олесни сонот.
6. По лесен спорт подобро се спие.

Прочитајте и...  Кој е за чаша боза? Пијалак што го обожавале и нашите предци (РЕЦЕПТ)

Прочитај повеќе

Тања Савиќ очајна откако маж ѝ ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење: Пет дена не сум ги слушнала синовите

Слободен печат

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат

Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Слободен печат

Коронавирус: Зошто луѓето веќе не се толку загрижени за смртните случаи и за бројот на заболени?

Слободен Печат

Ричард Гир: За мојот успех заслужна е најмоќната сила на Универзумот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Докторите ги советуваат жените да ја јадат оваа салата!

Васко Спасоски

Сајмон Кауел завршил во болница: Паднал од електричен велосипед и си го повредил грбот

Слободен печат

Кој е за чаша боза? Пијалак што го обожавале и нашите предци (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Водителката Николина Пишек доживеала хорор на Брач: Ја избркале од вилата, ја навредувале и ја ограбиле!

Слободен печат

Исчистете ги дишните патишта со чај од оригано

Слободен печат

На Кејти Пери ѝ се смачи бременоста: Орландо Блум сподели урнебесно видео од нејзиниот танц

Слободен печат