Не може Собрание, не може вонредна состојба, не може избори!?

Во најновиот број на Слободен печат читајте:

– Епидемиолозите со охрабрувачки пораки, но и со предупредување – Вирусот „олабавува“, може и мерките, но постепено!

– Политичките фактори се заплеткаа во правни апсурди – Не може Собрание, не може вонредна состојба, не може избори!?

– Озонот и крвната плазма ново оруже против ковид-19

– Колумни од Денко Малески, Сашо Орданоски, Љубиша Николовски, Џабир Дерала, Кица Колбе

– Интервју со Наум Пановски, македонски режисер кој живее и работи во САД

– Црна статистика за повредени и загинати работници во Македонија на работно место

– Пандемија – Вакцината може да доведе до уште поголема катастрофа

– Трамп ја префрла вината врз Кина и бара отштета

– Ракомет: ЕХФ ќе го обесштети Вардар, но со скромен износ

– Токио се откажува од Олимписките игри?

– Совети за здравје и гастрономија

– Енигматика, забава, хумор, тв-програма, хороскоп…