„Не можам повеќе“: Се самоуби поранешен српски репрезентативец!

Според весникот „Курир“, седнал на креветот, рекол дека „не може повеќе“ и го зел пиштолот.

Поранешниот член на фудбалската репрезентација на Југославија, Миљан Мрдаковиќ (38), се самоубил во изнајмен стан во Белград, каде живеел со неговата девојка.

Според весникот „Курир“, седнал на креветот, рекол дека „не може повеќе“ и го зел пиштолот.

Неговата девојка веднаш повикала полиција која го пронашла телото на славниот фудбалер со прострелна рана на главата.

Мрдаковиќ играше на позицијата напаѓач, роден во Ниш, после првите чекори во Раднички, помина три години во младинските категории на Партизан, од каде се пресели во Андерлехт.

Во својата професионална клупска кариера настапуваше беше дел уште од ОФК Београд, Австрија Салцбург, Макаби Тел Авив, АЕК Ларнака, Шендонг Луненг..

Ги бранеше боите на српската фудбалска репрезентација со учество на Летните олимписки игри во 2008 година.

Прочитајте и...  Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Прочитај повеќе

„Тур д`Фред“: 600 километри со велосипед до новиот клуб!

Слободен печат

Конечно Серија А: Елмас, Пандев и Несторовски со нови натпревари од 23 јуни!

Слободен печат

Тајсон ни во Топ 10: Кој е најдобриот боксер на сите времиња? (ФОТО)

Слободен печат

Нова регионална кошаркарска лига – Србија, Грција, Македонија..!?

Слободен печат

Фудбал во Сирија: Празни стадиони, преполни згради! (ВИДЕО)

Слободен печат

Реал Мадрид нема да игра на „Сантјаго Бернабеу“ (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кирјос повторно го провоцираше Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Слободен печат

Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Слободен печат

Истече клаузулата на Меси да замине бесплатно ова лето

Слободен печат

Уште еден позитивен на корона во Ренова

Слободен печат

Шкупи не и верува на Аџибадем Систина, фудбалерите ќе се тестираат во државна институција

Слободен печат