Не е се така како што изгледа: Погледнете иста фотографија на Карлеуша со филтер и без филтер! (ФОТО)

Многу е помал бројот на корисниците на Инстаграм кои успеваат да му одолеат на искушението и не ги „шминкаат“ своите фотографии пред да ги споделат со следбениците.

Постојат огромен број апликации што за миг ви го менуваат личниот опис и ви ги бришат сите недостатоци, но кога сте јавна личност и мегапопуларна ѕвезда, тогаш која е поентата да се „шминкате“ кога луѓето можат да ве видат во секое време на телевизија, на улица, на настап…

Дефинитивно една од популарните пејачки која редовно го менува личниот опис на фотографиите е Јелена Карлеуша. Би рекле дека 42-годишната ѕвезда речиси и не го средува телото, туку лицето, претворајќи се во барбика.

Направете разлика:

Прочитајте и...  Сопругата на Хју Џекмен одговори на гласините дека актерот е хомосексуалец: Оддамна го знам тоа за него!
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Прочитај повеќе

Мустафа Сандал и Емина Јаховиќ се во војна: Поранешните сопружници се „фатија“ поради новото момче на пејачката! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ново истражување: Пред 4,5 милијарди години Месечината се создала при судир на Земјата со друга млада планета

Слободен Печат

Работи кои ги занемаруваме, а всушност треба често да ги чистиме

Слободен печат

За 4 недели ќе изгубите 4 килограми: Најздравата диета на сите времиња! Исчистете го телото од токсини!

Слободен Печат

Митови и вистини околу средствата за дезинфекција: Дали чистењето со оцет нè штити од вируси и бактерии?!

Слободен Печат

Како бебе го мачкале исклучиво со крема од кавијар – 5 помалку познати нешта за синот на Доналд и Меланија Трамп

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Безвременска елеганција – Есенски мантили во режија на Џенифер Лопез (ФОТО)

Слободен печат

Принцот Филип е многу разочаран од Меган: Зошто таа не се откажа од актерството, како што јас ја напуштив кариерата за да бидам со кралицата?

Слободен Печат

Нејзиниот син за малку ќе ослепел – Мајка предупреди на опасноста од валканите играчки кои се користат во кадата (ФОТО)

Слободен печат

Котев Ксенија со новата колекција Rebirth на Моден викенд Скопје

М.Р

Почина синот на Родни од „Сплетки“: Сѐ уште не се познати причините за смртта на 19-годишниот тинејџер

Слободен печат

Разговор со Љубен Маџиров, музичка ѕвезда во подем и син на виртуозот Зоран Маџиров: Зрелоста потекнува од сите нас, а вежбањето „му е мајката“

Ј.К.Д