Не е Челзи, ниту Интер: Мурињо ги имаше најдобрите спомени во…!

Во својата тренерска кариера водел големи клубови како Интер, Челзи, Порто, Манчестер јунајтед, а со Реал успеа по еднаш да ги освои „Ла Лига“, Копа дел Реј и шпанскиот Суперкуп.

– Во Реал Мадрид ми беше најдобро искуство заради она што го научив таму како тренер и личност, како и лекциите што ги применувам во мојата кариера и живот. Ова е најдобриот спомен на мојата кариера – рече Португалецот.

Тој вели дека спроти него го имал најдобриот тим на светот, Барселона и дека морало да најде начин да ги победи.

– Моравме да го избегнеме тоа Барселона да не победува, па најважен беше трофејот од Купот на Местаља (во 2014 година кога Реал победи со 2-1). Од тој момент натаму ништо не беше исто. Ние го освоивме шампионатот и Суперкупот на Шпанија, но ништо не може да се спореди со финалето на Купот. За жал, не успеав да победам во трите полуфиналиња во Лигата на шампионите – додаде Мурињо за португалскиот „Канал 11″.

Прочитајте и...  Сензацијата на Баерн со неверојатна животна приказна: Роден во камп за бегалци и трча побрзо од дозволената брзина за возење во Лондон

Прочитај повеќе

Годишен форум на тренери во организација на ФФМ

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНА ПОНУДА: Арапите нудат 400 милиони фунти за борба помеѓу Џошуа и Фјури

Слободен печат

Порно ѕвезда открива дека фудбалер и праќал приватни пораки (ФОТО)

Слободен печат

КРАЈ ЗА РУСКАТА УБАВИЦА: Марија Шарапова ја заврши кариерата

Слободен печат

Најголемото хрватско дерби пред празни трибини поради коронавирусот?

Слободен печат

Откажување или одложување: Коронавирусот им се заканува на Олимписките игри?!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ поднесоа жалба во Лозана за одлуката на УЕФА

Слободен печат

Еден од најдобрите боксери-тешкаши умре од смеа кога го слушна оправдувањето на Вајлдер (ВИДЕО)

Слободен печат

Сензацијата на Баерн со неверојатна животна приказна: Роден во камп за бегалци и трча побрзо од дозволената брзина за возење во Лондон

Слободен печат

Солскјер останува на клупата на Јунајтед и наредната сезона

Слободен печат

Новак и одговори на мајката на кошаркарскиот Моцарт: Се надевам дека наскоро ќе се запознаеме

Слободен печат

Леброн на комеморацијата за Коби барал само една работа

Слободен печат