Не е „будала“ да си оди: Заработува 20 илјади фунти по минута!

Тој е под договор до 2021 година, па доколку некој клуб сака да го позајмица мора прво добро да размисли околу неговите високи примања.

Арсенал упорно се обидува да се ослободи од услугите на германскиот интернационалец Месут Озил, но не баш како што замислуваше.

Не му се брза на Озил, а и зошто би го направил тоа, иако сегашниот менаџер Унаи Емери воопшто не му дава шанса на поранешниот миленик на Арсен Венгер.

Досега оваа сезона одигра „само“ 142 минути фудбал во првиот тим на Арсенал, едвај одигра 71 минута во Премиер лигата, а имаше минутажа и во Лига купот.

Една одиграна минута на Озил на теренот вреди скоро 20.000 илјади фунти, поточно 19.718. Па, кој сака да си оди така лесно и брзо покрај вакви неверојанти примања!?

Прочитајте и...  „Комити“ реагираат: Овие момци заслужија титула

Прочитај повеќе

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат

Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Слободен печат

Трансфер бомба: Вернер наместо во Ливерпул оди во Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МЗТ Скопје на чекор до АБА Лига: Приморска не доби лиценца во Словенија

Слободен печат

Паника во Барселона, до крајот на сезоната без Меси?

Слободен печат

Екстра засилување за Металург, хрватското легендарно крило Хорват доаѓа во Автокоманда

Слободен печат

Го смени името и ги запали социјалните мрежи , од Мекдоналд стана Бургер кинг

Слободен печат

„Комити“ реагираат: Овие момци заслужија титула

Слободен печат

Роналдо ги шокира докторите на Јувентус, се врати посилен од карантинот

Слободен печат