НБА во големи проблеми, тројца кошаркари на Њу Орлеанс позитивни на корона

Генералниот менаџер на тимот, Дејвид Грифин откри дека тројца играчи се позитивни на коронавирус и тие ќе бидат во изолација се додека наредните тестови не покажат дека можат да се вратат на тренинзите.

Грифин не сакаше да ги именува кошаркарите, а призна дека првите позитивни тестови се откриени на тестирањата кои беа извршени на 23. јуни.

– НБА има систем кој е создаден да ги регистрира сите вакви случаи. Тој систем функционира и ние ќе мора да се носиме најдобро што знеме и да продолжиме понатаму – наведе Грифин.

НБА лигата е прекината на 11. март кога се појави првиот позитивен случај на ковид-19, тоа беше центарот на Јута џез, Руди Гобер, а сезоната треба да продолжи на 30. јули во Дизни паркот во Орландо.
НБА лигата денеска објави дека 20 кошаркари досега се позитивни на коронавирус.

Прочитајте и...  Волкановски успеа да ја одбрани титулата! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Хамилтон најдобар на Штаерска, дебакл на Ферари! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алиоски и Лидс се многу блиску до учество во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со најголеми шанси, „кралот на земјата“ само трет фаворит на „Ролан Гарос“!

Слободен печат

Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Слободен печат

Сејдини: Првата лига ќе брои 12 клубови

Слободен печат

Присутните делегати го усвоија финансискиот план – буџет на ФФМ

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поп Ацев исплива соло маратон во чест на легендата Нико Нестор

Слободен печат

Комедија во Романија: Трипати го повторуваа пеналот, сите утнаа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џејмс: Безбедно можеме да ја завршиме НБА сезоната

Слободен печат

Волкановски успеа да ја одбрани титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд исфрлен од ноќен клуб во Норвешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вака би изгледала табелата во Премиер лигата без судиските грешки! (ФОТО)

Слободен печат