НБА: Ова е далеку од готово, Бостон намали против Мајами (ВИДЕО)

Кошаркарите на Бостон го совладаа Мајами со 117:106 во третиот натпревар и намалија на 2:1 во финалната серија од Источната конференција во НБА лигата.

Во редовите на Хитси не помогна ниту новата одлична партија на Бам Адебајо кој доцна синоќа реализираше 27 поени и додаде 16 скока.

Тајлер запиша 22 поени, пет помалку имаше Батлер, а Драгич мечот го заврши со 11 поени и пет асистенции.

Кај Селтикси дури четири играчи имаа над 20 поени, во листата на стрелците Тејтум постигна 25 поени (14 скока).

Џејлен Браун имаше кош повеќе, Вокер додаде 21 поен, а Смарт уште 20. Победникот од овој дуел во големото финале за титулата ќе игра со подобриот од финалниот дуел на Западот, а таму моментно Лос Анџелес Лејкерс води со 1:0 во серијата против Денвер Нагетс.

Прочитајте и...  Ништо од пресметката меѓу Меси и Роналдо, Португалецот сè уште е позитивен на корона

Поврзани вести

Ѓоковиќ: Сакам да бидам историски број 1

Слободен печат

Ништо од пресметката меѓу Меси и Роналдо, Португалецот сè уште е позитивен на корона

Слободен печат

КФСМ одлучи сезоната да започне на 31. октомври

Слободен печат

Познат наследникот на Зидан во случај на отказ, тоа е една од најголемите легенди на Реал

Слободен печат

Вардарци одат на втора победа во ЛШ против незгодниот Порто

Слободен печат

Скок од едно место на репрезентацијата на ФИФА ранг листата

Слободен печат

Остави Коментар