НБА легенда предизвика хаос во Сплит, пристигна со јахта вредна 150 милиони долари

Сплит во последниот ден од јули беше на нозе откако се пренесе вест дека доаѓа Мајкл Џордан, но на крајот во хрватскиот град пристигна друга вистинска НБА легенда.

Најголемата ѕвезда на ЛА Лејкерс и во НБА лигата во 1980-тите години, Ирвин Меџик Џонсон пристигна во Сплит со познатата јахта „Аквила“. Меџик кога одмора секогаш ја изнајмува токму оваа јахта која е долга 85.6 метри и чија вредност изнесува 150 милиони долари.

Јахтата е неверојатна, таа е како подвижен хотел. Бо неа има теретана, ресторан, кино сала, огромна палуба, соби за масажаи сопствена дискотека. На оваа јахта може да патуваат 12 гости за кои е задолжен персонал од 28 лица на посадата“, објави американскиот портал ТМЗ.

Неделното изнајмување на „Аквила“ изнесува еден милион долари плус дополнителни трошоци за нафтата и намирниците кои воопшто не се мали.
Меџик Џонсон го искористи убавото време во Сплит да се прошета,а воодушевените жители ја искористија можностда да се сликаат со легендарниот кошаркар.

View this post on Instagram

Jedna za oprostaj s internetom!

A post shared by Bojan Kralj (@kralj_bojan) on

View this post on Instagram

Mr. Magic himself🤘 . #magicjohnson #split

A post shared by Aleksandar S (@schumar_) on

 

Прочитајте и...  Мурињо го ангажираше првото летно засилување (ФОТО)

Прочитај повеќе

Мурињо го ангажираше првото летно засилување (ФОТО)

Слободен печат

Нашите ракометарки ќе го бркаат мундијалскиот бараж во Грција

Слободен печат

УЕФА одложи натпревар од ЛШ поради Ковид-19

Слободен печат

Најдовски си заминува од Вардар, доаѓаат Петровиќ и Игески!

Слободен печат

Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Слободен печат

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Слободен печат

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат

СЕХА: Без гледачи на реванш натпреварот Вардар-Нексе!

Слободен печат