НБА легенда лудува на техно фестивал (ВИДЕО) - Слободен печат

НБА легенда лудува на техно фестивал (ВИДЕО)

Еден од најдобрите центри во историјата на НБА лигата, Шекил О’Нил ужива во пензионерските денови. Тој работи како аналитичар за ЕСПН телевизијата, а за време на летната пауза не пропушта да се забавува.

Овој пат, Шекил О’Нил е фатен како се забавува на познатиот музички фестивал „Tomorrowland“ во Белгија.

Тој прво беше во првиот ред, а потоа се префрли во позадина за да лудува со фановите во таканаречениот „mosh pit“. Шекил О’Онил кој е самиот е ди-џеј и епознат како Дизел, во петокот беше зад пултот и ги забавуваше фановите.

 

Прочитај повеќе

Ливерпул маршира кон титулата, падна и Јунајтед

Слободен печат

Ова е фер плеј: Намерно промаши празен гол откако виде повреден противник (ВИДЕО)

Слободен печат

Шаповалов не сака да ризикува: Доколку има чад, нема да играм во Мелбурн

Слободен печат

Ѓоковиќ на еден ден пред стартот на Австралија Опен остана без важен член од тимот

Слободен печат

Кикс на Интер, Милан со пресврт до бодовите (ВИДЕО)

Слободен печат

Хабиб нема да се бори со Мекгрегор за помалку од 100 милиони долари

Слободен печат

Остави Коментар

12 − five =

Прочитај повеќе

Толедо: Со нетрпение го очекувам дебито за Вардар

Слободен печат

Клоп направи многу, но никој не е како сер Алекс

Слободен печат

Исповед на српски кошаркарски репрезентативец: Хрват ме спасуваше од глад

Слободен печат

Германски експерт за допинг: Се сомневам во Надал

Слободен печат

Каква понуда за Хамилтон: 100 милиони долари за две години  

Слободен печат

Мекгрегор: Секоја будала која сака може да се бори со мене

Слободен печат