НБА им забрани на кошаркарите да носат ленти на главата

Челниците на НБА лигата ги известија сите екипи дека нивните кошаркари во новата сезона нема да биде дозволено носење на „нинџа-лентите“ на главата.
Портпаролот на НБА лигата, Мајк Бас изјави дека во наредната сезона ќе биде забранет трендот кој се појави во текот на минатата сезона.

– Играчите почнаа да ја носат лентата во текот на минатата сезона, а ние не сакавме тие да ги забраниме среде сезона. Екипите изразија загриженост околу лентите, поради нивната големина и начинот на кој ги врзуваат. Ги известивме сите екипи дека играчите од новата сезона повеќе нема да можат да ги носат – изјави Бас.

Прочитајте и...  Годишен форум на тренери во организација на ФФМ

Прочитај повеќе

Годишен форум на тренери во организација на ФФМ

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНА ПОНУДА: Арапите нудат 400 милиони фунти за борба помеѓу Џошуа и Фјури

Слободен печат

Порно ѕвезда открива дека фудбалер и праќал приватни пораки (ФОТО)

Слободен печат

КРАЈ ЗА РУСКАТА УБАВИЦА: Марија Шарапова ја заврши кариерата

Слободен печат

Најголемото хрватско дерби пред празни трибини поради коронавирусот?

Слободен печат

Откажување или одложување: Коронавирусот им се заканува на Олимписките игри?!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ поднесоа жалба во Лозана за одлуката на УЕФА

Слободен печат

Еден од најдобрите боксери-тешкаши умре од смеа кога го слушна оправдувањето на Вајлдер (ВИДЕО)

Слободен печат

Сензацијата на Баерн со неверојатна животна приказна: Роден во камп за бегалци и трча побрзо од дозволената брзина за возење во Лондон

Слободен печат

Солскјер останува на клупата на Јунајтед и наредната сезона

Слободен печат

Новак и одговори на мајката на кошаркарскиот Моцарт: Се надевам дека наскоро ќе се запознаеме

Слободен печат

Леброн на комеморацијата за Коби барал само една работа

Слободен печат