НБА играчи заиграа фудбал на тренинг, Гризман умре од смеење (ВИДЕО)

Кошаркарите на Минесота тимбервулфс на првиот тренинг заиграа фудбал.

Екипата на Минесота ги започна подготовките за новата сезона иако актуелната сè уште не е завршена.
Во Дизни Ворлд во Орландо се игра самата завршница во НБА лигата, ЛА Лејкерс го чекаат противникот во големото финале, но во Минесота одлучија да не губат време и да ги започнат подготовките уште сега и да се обидат наредната сезона да обезбедат пласман во плеј-офот.

На првиот тренинг кошаркарите се забавуваа играјќи фудбал, а сето тоа Минесота го објави на социјалните мрежи. Некои од играчите славеа така како што прават и фудбалерите, додека останатите постигнувањето на головите го правеа на свој начин – со скок и удирање на телото со другиот играч.

НБА тимот при објавата го предизвика фудбалскиот клуб на Минесота која реагираше на социјалните мрежи.
„Но, тие прослави на головите“, одговорија од фудбалскиот тим.


На објавата на Минесота реагираше и ѕвездата на Барселона, Антоан Гризман, кој е голем фан на НБА. Тој откако ја „тагна“ Минесота објави емотикони кои плачат од смеа.

Прочитајте и...  Мото ГП шампионот во карантин ужива со вистинска убавица, за неа изнајми и приватен авион (ФОТО)

Поврзани вести

Во Романија досуден најсмешниот пенал во историјата (ВИДЕО)

Слободен печат

Лазаров даде десет гола но неговиот Нант е поразен

Слободен печат

Генијална акција во Холандија, фудбалери играа пред 15.000 плишени мечиња на трибините (ФОТО)

Слободен печат

ХУМАН ГЕСТ: Мајкл Џордан отвори втор медицински центар за лица без здравствено осигурување

Слободен печат

ФАРЕ кампања: „Фудбалски луѓе“, во организација на ФФМ и МЦКР

Слободен печат

Хамилтон: Можев само да сонувам…  

Слободен печат

Остави Коментар