НБА играч шокиран од несериозноста на луѓето: Вие сте идиоти (ВИДЕО)

Кошаркарот на Мајами хит, Мајс Ленард, на својот Твитер профил објави видео на кое голема група на луѓе ужива на забава во време на пандемија на коронавирусот.

Играчот на Мајами остана во шок кога забележа дека голем број на луѓе се забавуваат на базен на езерето Озарк во Мисури, и тоа во време кога коронавирусот во САД одзема околу илјади животи на ден.

Иако САД е најзагрозената земја на светот со 1.7 милиони луѓе кои се позитивни на ковид-19 од кои досега се починати повеќе од 99.000 лица, се чини дека добар дел од граѓаните се однесуваат како да нема никаква опасност по нивното и здравјето на останатите лица.

Шокираниот кошаркар на Мајами одлучи да го објави видеото на кое стотици луѓе уживаат и се забавуваат.

„Сите вие сте идиоти“, напиша Ленард на својот профил на Твитер.

Прочитајте и...  Реал Мадрид сигурно чекори кон титулата (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Реал Мадрид сигурно чекори кон титулата (ВИДЕО)

Слободен печат

Нова смрт на спортските борилишта: Почина млад руски хокеар на тренинг

Слободен печат

Неверојатна исповед на Нани: Немавме што да јадеме, стомакот ми вриштеше од глад

Слободен печат

Балканците доминираат во НБА: Дончиќ најдобар плејмејкер, Јокиќ најдобар центар

Слободен печат

Федерер откри зашто не се пензионира во 2009 година

Слободен печат

Лигата на Европа е Куп на лузерите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вимблдон ќе им исплати парични награди на тенисерите иако турнирот е откажан

Слободен печат

Двајца фудбалери на Македонија ЃП позитивни на корона, четворица во изолација

Слободен печат

Ред Бул дефинитивно ја затвори вратата за Себастијан Фетел

Слободен печат

Надал си постави нова цел, 25 грен слем титули

Слободен печат

Стартот на Бундеслигата е закажан за септември

Слободен печат

Шкендија ја темпира формата со пет пријателски натпревари

Слободен печат