НБА фановите ги уништија Клиперси на социјалните мрежи по дебаклот во плеј-офот

Социјалните мрежи се вжештија по триумфот на Денвер нагетс во седмиот натпревар од полуфиналето во Западната конференција и сите се потсмеваат со фаворизираните ЛА Клиперс.

Денвер нагетс предводен од Никола Јокиќ и Џамал Мареј направи неверојатен пресврт против Лос Анџелес клиперс во полуфинато на Западната конференција, што беше сигнал социјалните мрежи да се вжештат.

Клиперси успеаја прокоцкаат водство од 3:1 во победи против Денвер кој воедно стана првата екипа во историјата на НБА лигата која во две плеј-оф серии губеше со 1:3 и на крајот успеа да направи пресврт и да оди во наредната рунда.

НБА: Јокиќ со „трипл-дабл“ во неверојатниот пресврт на Денвер (ВИДЕО)

Пред сезоната, но и пред стартот на плеј-офот ЛА Клиперс за многумина беше најголем фаворит за освојување на титулата, но налетаа на расположениот Никола Јокиќ и предвреме се враќаат во Лос Анџелес, додека Денвер во финалето на Западната конференција ќе игра против ЛА Лејкерс.

Прочитајте и...  Серија А: Одложен натпреварот помеѓу Џенова и Торино!

Највеќе на удар се најдоа најголемите ѕвезди Каваи Ленард и Пол Џорџ како и тренерот Док Риверс кој трет пат во кариерата прокоцка водство од 3:1 во победи.

 

Прочитајте и...  Лејкерси го „прегазија“ Мајами и поведоа во НБА финалето! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

УЕФА: Најдобрите фудбалери играат во Баерн Минхен, главното признание за Левандовски

Слободен печат

ЛШ: Жрепката ги спои Роналдо и Меси, Јувентус и Барселона ќе играат еден против друг

Слободен печат

Лука Дончиќ е суперѕвезда во НБА, неговиот дрес е втор најомилен кај фановите

Слободен печат

Федерер откри кога се враќа на терените

Слободен печат

Леброн си купи нова куќа, цената е права ситница: 37 милиони долари (ВИДЕО)

Слободен печат

Нема приоритети кај Клоп : Сакаме да освоиме се

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ролан Гарос: Ѓоковиќ ексресно за 83. минути обезбеди пласман во третото коло

Слободен печат

Серија А: Одложен натпреварот помеѓу Џенова и Торино!

Слободен печат

Изненадување на „Ролан Гарос“, елиминирана втората носителка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дест е новиот играч на Барса со клаузула од 400 милиони евра! (ВИДЕО)

Слободен печат

Виз Ер Скопскиот маратон ќе се одржи со посебни протоколи за ковид-19

Слободен печат

Ѓоковиќ или Надал, кој има поголеми шанси да го освои „Ролан Гарос“?

Слободен печат