Навреди упатени кон Колинда: Луда русокоса, таа е понижување за Хрватска

Влатка Покос, хрватска пејачка и водителка, во својот последен пост на Инстаграм, не штедела зборови за хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ.

Покос ја нарече Колинда „исмејувачка“, „срам“, „циркузантка“, „пејачка“ и „понижување за Хрватска“, нејзиното однесување за време на нејзиниот мандат го опиша како „мизерно и надвор од умот“.

– Одамна не сум ја коментирла „претседателката“ на дијаспората, затоа што нејзиното однесување е толку мизерно и надвор од умот, што човек и покрај сите гафови успева да остане шокиран. Никој толку не успеал да ја понижи и обезвредни инситуцијата на претседателот, како лудата русокоса- пишува Влатка.

 

View this post on Instagram

 

#cokolinda #ruglo #sramota #cirkusantica #jeftinapevaljka #ponizenjezahrvatsku #antidrzavnica Nisam u posljednje vrijeme komentirala “precjednicu” dijaspore jer je njeno ponasanje toliko bijedno i van pameti da covjek usprkos svim dosadasnjim gafovima uspijeva ostati sokiran. Nitko nije uspio toliko poniziti i obezvrijediti instituciju predsjednika kao poludjela plavusa. Pjevanje Bandicu, simbolu korupcije i kriminala u Hrvata je definitivno bilo sumrak demokracije i civilizacije. Hrvatska se pretvorila u nekakvu primitivnu, mracnu zemlju unistenu korupcijom u kojoj premijer koalira s kriminalcem a Crvenkapica bez sluha mu nosi kolace u zatvor. Molim vas, izadjite na izbore i pospremite ovu jadnicu u ropotarnicu povijesti. Uostalom, moze se preseliti i kandidirati u ljubljenoj BiH.

A post shared by Vlatka Pokos Toronto Canada (@vlatkapokos) on

– Хрватска се претвори во примитивна, темна земја, уништена од корупцијата, во која премиерот е во коалиција со криминалци, а Црвенкапа „без слух“ му носи колачи во затвор, пишува Влатка.

Прочитајте и...  Шест лица починаа, регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 и 113 оздравени пациенти

Прочитај повеќе

Во Кина на крајот на јули за коронавирус се тестирале 4,84 милиони луѓе дневно

Слободен печат

Најмногу дожд во Демир Капија, Скопје Петровец и Охрид

Слободен печат

Турција негира дека е зголемен бројот на заразени со коронавирус во туристичките места

Слободен печат

САД ќе платат до 10 милиони долари за информации за луѓе кои се мешаат во изборите

Слободен печат

Дел од Јапонија објави вонредна состојба заради зголемување на бројот на заразени со коронавирус

Слободен печат

Истражување: Италијанците ги избегнуваат рестораните поради Ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бајден виртуелно ќе ја прифати претседателската номинација на демократите

Слободен печат

Во пожар во болница во Индија загинаа осум пациенти со коронавирус

Слободен печат

Повторно зголемен број заразени со Ковид-19 во Германија – 1.045 нови случаи

Слободен печат

Над половина милион заразени со Ковид-19 на Флорида

Слободен печат

Фејсбук му блокираше порака на Трамп, Твитер му го блокираше штабот

Слободен печат

Во Либан пристигнува меѓународна помош, гувернерот ја нарече ситуацијата „апокалиптична”

Слободен печат