НАВОДНАТА СНИМКА ЈА ИМА И ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МЕТА: Секс скандал во Албанија, вмешан странски амбасадор

Во Албанија деновиве на големо се зборува за еден секс скандал, каде е вмешан странски амбасадор. За видеото се произнесе и претседателот на државата Илир Мета, пренесува Газета.

Според пишувањата на албанските медиуми, видеото се држи во тајност од страна на неколку лица со цел да се врши притисок и уценување.

Но, видеото веќе почна да циркулира меѓу јавноста, на почетокот локално за потоа да падне и во рацете на државната разузнавачка служба.

Во видеото протагонисти се еден странски амбасадор, на држава-пријател на Албанија, и вработена во министерството за внатрешни работи на Албанија. Според некои медиуми, објавувањето на видеото освен дипломатски секс скандал, би можело да предизивика и уништување на приватниот живот на лицата на снимката.

Прочитајте и...  Ангеловска со отчет за сработеното (ВИДЕО)

Снимката подолго време се наоѓа и во рацете на претседателот Илир Мета, кој пред неколку дена за прв пат прозборе на темата, додавајќи дека видеото би можело во секој момент да биде објавено во медиумите.

Прочитај повеќе

Две милијарди евра за патна инфраструктура најави Спасовски

Слободен печат

Колев од Штип: ГДУ предлага нов модел на фискална децентрализација

Слободен печат

Чулев: МВР презема мерки за расчистување на кривично дело поткуп при избори и гласање

Слободен печат

Анкета: Медиумските работници со плата далеку под просекот

Слободен печат

Меркел: После оваа криза, картите сигурно повторно ќе бидат измешани

Слободен печат

Дрекслмајер: Тројцата заразени работници од Ковид-19 не се поврзани меѓу себе

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бајден: Трамп се грижи само за берзите додека економијата „тоне“

Слободен печат

На скопскиот аеродром приведен гостиварец за закани упатени кон владин функционер

Слободен печат

Глобалната понуда на нафта на најниско ниво за десет години

Слободен печат

Зголемена популарноста на естетската хирургија на лицето за време на пандемијата

Слободен печат

АВАЈА: Предводникот на коалицијата „Можеме” Заев вети видливи промени за ромската заедница

Слободен печат

Во ,,8 Септември” четворица симнати од респиратор, а петмина од контролирана вентилација