НАВОДНАТА СНИМКА ЈА ИМА И ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МЕТА: Секс скандал во Албанија, вмешан странски амбасадор – Слободен печат
ВестиРегион

НАВОДНАТА СНИМКА ЈА ИМА И ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МЕТА: Секс скандал во Албанија, вмешан странски амбасадор

Според пишувањата на албанските медиуми, видеото се држи во тајност од страна на неколку лица за притисок и уценување.

Во Албанија деновиве на големо се зборува за еден секс скандал, каде е вмешан странски амбасадор. За видеото се произнесе и претседателот на државата Илир Мета, пренесува Газета.

Според пишувањата на албанските медиуми, видеото се држи во тајност од страна на неколку лица со цел да се врши притисок и уценување.

Но, видеото веќе почна да циркулира меѓу јавноста, на почетокот локално за потоа да падне и во рацете на државната разузнавачка служба.

Во видеото протагонисти се еден странски амбасадор, на држава-пријател на Албанија, и вработена во министерството за внатрешни работи на Албанија. Според некои медиуми, објавувањето на видеото освен дипломатски секс скандал, би можело да предизивика и уништување на приватниот живот на лицата на снимката.

Снимката подолго време се наоѓа и во рацете на претседателот Илир Мета, кој пред неколку дена за прв пат прозборе на темата, додавајќи дека видеото би можело во секој момент да биде објавено во медиумите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close