Навивачите очекуваат отказ, но Покетино не се предава!

Тотенхем после дебаклот во Лигата на шампионите дома од Баерн Минхен (2:7), денеска доживеа уште еден срамен пораз на гостувањето во рамките од Премиер лигата од послаборангираниот Брајтон (3:0).

На овој начин продолжува кризата во редовите на европскиот вицешампион предводен од Маурицио Покетино, а освен тоа голманот Уго Љорис имаше тешка повреда на лактот, поради која заврши во болница.

– Примивме гол во раната фаза и останавме без капитенот, тоа беше страшен удар за екипата. Не можевме потоа да се кренеме. Баравме некои решенија, но беше невозможно да се најдат – рече аргентинскиот менаџер на Тотенхем.

За првпат во својата ера Тотенхем се наоѓа во ваков лош период. Се зборува за негова смена и заминување во Манчестер јунајтед, а ова е само уште еден доказ дека Покетино повеќе не владее целосно со соблекувалната.

Прочитајте и...  Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

– Сакам да продолжам да работам во овој клуб. Се надевам дека сите мене ќе ме критикуваат, а не играчите, бидејќи на нив им е исто тешко. Сигурен сум дека можеме да бидеме подобри, но мораме да бидеме силни – додаде Покетино.

Прочитај повеќе

Вождовац се шегува со македонските клубови на Твитер (ФОТО)

Слободен печат

И Кристијано Роналдо во „клубот“ на милијардери

Слободен печат

Чудна атмосфера во еден од најубавите европски стадиони! (ВИДЕО)

Слободен печат

После Барса, Гризман знае каде сака да ја заврши кариерата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат

Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Слободен печат

Трансфер бомба: Вернер наместо во Ливерпул оди во Челси

Слободен печат

МЗТ Скопје на чекор до АБА Лига: Приморска не доби лиценца во Словенија

Слободен печат

Паника во Барселона, до крајот на сезоната без Меси?

Слободен печат