Навивачите на ПАОК го „запалија“ Солун (ВИДЕО)

Навивачите на ПАОК приредија навивачки перформанс со кој го „запалија“ Солун во исчекување на шампионската титула во грчкиот шампионат која ја чекаат дури 34 години.

ПАОК на две кола до крајот на шампионатот има 74 бодови, пет повеќе од Олимпијакос и доколку денеска (18 ч.) триумфираат пред своите гледачи против отпишаниот Левадијакос, конечно ќе ја освојат долгоочекуваната титула.

Токму поради тоа верните навивачи на ПАОК приредија пиротехничко шоу  на улиците низ Солун како дополнително би ги мотивирале своите фудбалери.

Прочитајте и...  Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Прочитај повеќе

Трите причини поради кои Чави не ја прифати понудата на Барселона

Слободен печат

Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Слободен печат

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат

Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Слободен печат

Парите го вртат светот: Лигата на шампионите со повеќе натпревари во иднина

Слободен печат

Остави Коментар

16 + дванаесет =

Прочитај повеќе

Проблеми за Ливерпул, без Хендерсон на реваншот со Атлетико!?

Слободен печат

Ѓоковиќ расположен пред Дубаи, Иванишевиќ подготвува „одмазда“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Роналдо в сабота ќе го игра 1.000 натпревар во кариерата! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија со 10 натпреварувачи на „Мавровскиот меморијал“

Слободен печат

Арсенал нема пораз во 2020, а најголемото изненадување доаѓа од Италија

Слободен печат

Млад навивач на Јунајтед му пиша на Клоп да престане да победува! (ФОТО)

Слободен печат