Навивачите на Барса се посрамија: Нападнаа волонтер кој е фан на Еспањол (ВИДЕО)

Двајца навивачи на Барселона кои се дел од групата „Boixos Nois“ пред болница во каталонскиот град го пресретнаа водачот на навивачите на Еспањол и го нападнаа.

На видео снимката која се појави на социјалните мрежии јасно се гледа како навивач на Барселона му приоѓа на човек кој излезе од болницата по што му се обраќа на својот пријател:

„Знаеш кој е ова? Тоа е Фреди!“, рече навивачот на Барселона пред да почне да го удира другиот човек, кој е еден од лидерите на навивачите на Еспањол, кој на крајот успеа да им избега на хулиганите.

Настанот се случил пред болница во Барселона каде и двете навивачки групи дојдоа да им помогнат на здравствените работници во борбата против коронавирусот.


 

Прочитајте и...  2МФЛ: Лабуништа во првото коло со Кораби, Победа се соочува со Кит Го..!

Прочитај повеќе

Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Слободен печат

Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Русите очекуваат 30000 навивачи на Ф1 трката во Сочи

Слободен печат

У19: Македонските фудбалски надежи поразени од Тиквеш

Слободен печат

Мексикански клуб има ново засилување – Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат

Аларм во Атлетик Билбао: Шест лица позитивни на Ковид-19!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Матуиди не е повеќе играч на Јувентус

Слободен печат

Уште еден Македонец во албанскиот шампион Тирана

Слободен печат

Траоре како Усеин Болт: И коментаторот се забавуваше…! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Вардар како европски првак има цел да го освои турнирот во Струга

Слободен печат

2МФЛ: Лабуништа во првото коло со Кораби, Победа се соочува со Кит Го..!

Слободен печат

После Берлин и Њујорк, откажан маратонот и во Париз!

Слободен печат