18.8 C
Скопје

Навивач со скутер го пренесе Ѓорѓевиќ до сала, тој му се оддолжи со победа над Милано

Поранешниот селектор на Србија, а сега тренер на Виртус Болоња, Александар Ѓорѓевиќ, на интересен начин пристигна во салата пред одигрување на третиот натпревар од финалето во италијанскиот шампионат против Милано.
Ѓорѓевиќ заглави во сообраќаен хаос во Болоња, но во тие моменти го спаси еден навивач на Виртус кој со скутер го однесе тренерот до салата.

Тренерот за гестот на навивачот му се оддолжи со тоа што неговиот тим славеше со убедиви 76:58 против Милано и се наоѓа на само една победа од освојување на титулата бидејќи води со 3:0 во победи.

Поврзани вести

Падобранецот на „Гринпис“едвај спасил жива глава, снајперисти го имале на нишан

Слободен печат

Ламело Бол е дебитант на годината во НБА

Слободен печат

Навивачка љубов: „Фалангата“ и украинските фанови заедно во Букурешт

Слободен печат

ВИДЕО: Италија ја суреди Швајцарија и се пласира во осминафиналето

Слободен печат

ФОТО: Јокиќ се врати во родниот Сомбор и веднаш седна во едносед

Слободен печат

Срамно, масовно се бришат видеата на кои Ѓоковиќ му го подарува рекетот на момчето од трибините

Слободен печат

Остави Коментар