Навивач на Полска се загубил во Скопје за време на вчерашниот натпревар

За време на вчерашниот квалификациски натпревар помеѓу селекциите на Македонија и Полска, еден навивач на гостите се загубил во скопската населба Дебар Маало.

На социјалните мрежи набргу по неговото исчезнување беше објавен апел за да го пронајдат навивачот на Полска, кој не носел ниту телефон во него.

За среќа, веста се раширила бргу и вработените во хотелот каде престојувал го идентификувале, па на крај успеале да го најдат полскиот навивач, за кој на фејсбук статусот пишувало дека не бил пијан.

Прочитајте и...  ДИТ добил 2.300 пријави од граѓани, 847 се за непочитување на мерките за заштита

Прочитај повеќе

Лајчак: Поддршка од 27 земји-членки на ЕУ за продолжување на дијалогот Белград-Приштина

Слободен печат

Нови правила на плажите во Грција

Слободен печат

„Рено“ ќе добие државен заем во висина од 5 милијарди евра

Слободен печат

Грција: Започна тестирање за антитела на вработените во болниците

Слободен печат

На 18 јуни ќе биде соопштена пресудата за „Рекет“

Слободен печат

Ковид-19 „влезе“ во приватен старечки дом, алармот вклучен

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Почина првиот медиумски работник од Ковид-19 во земјава

Слободен печат

67 новозаболени со Ковид-19 во земјава, уште едно лице почина

Горан Наумовски

Германија подготвува пакет економски мерки вредни 80 милијарди евра

Слободен печат

Затворен луна паркот на бул. „Борис Трајковски”, забранета е работата на вакви паркови во моментов

Слободен печат

Анализата е готова, нема изедначување на акцизата за екстралесното со акцизата на дизелот

Слободен печат.

ВО ЖИВО: Прес-конференција на МЗ, Венко Филипче

Слободен печат