НАВИВАЧ НА ГОДИНАТА: Играше и скокаше како „чирлидерка“! (ВИДЕО) - Слободен печат

НАВИВАЧ НА ГОДИНАТА: Играше и скокаше како „чирлидерка“! (ВИДЕО)

Во петокот Фалконси од средното училиште на Јорк играа против своите колеги од средното училиште на Вархил, а Хекили Холанд даде сè од себе навивајќи за својата екипа.

Холанд, чија ќерка Мекензи е навивачка, ги изненади гледачите на натпреварот кога стана и почна да ги имитира потезите на навивачките за време на нивната точка.

Додека играше и скокаше, одушевениот гледач Скот Вилард одлучи да го сними овој интересен момент.

– Напред Фалконс! Напред Фалконс! – викаше гордиот татко додека анимира сè околу себе.

– Овој човек треба да биде хит. Најдобриот навивач татко на годината! Човекот е закон! Напред Фалконс! – напиша Вилард како опис на видеото кое го објави на Фејсбук, а потоа за краток период стана и хит на социјалните мрежи.

Прочитајте и...  Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Од петокот, повеќе од 3,3 милиони луѓе го погледнале видеото, а Холанд подоцна рече дека не очекувал вакво нешто.

– Само се забавував. Но, доколку ги прави другите среќни, среќен сум што сум тој човек – рече Холанд за „Гуд Морнинг Америка“.

Се исплатеше сета поддршка на крајот, бидејќи Фалконс победија со 35:28, а Холанд, кој од својата ќерка ја научил песната и самиот танц на нивната точка, вели дека е најсреќен на трибините.

Прочитај повеќе

Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Слободен печат

Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Слободен печат

Агаси дури четири пати беше допингуван и сетоа тоа беше заташкано

Слободен печат

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Остави Коментар

оне × 1 =

Прочитај повеќе

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат