Навални повторно застана на нозе, објави нова фотографија на Инстаграм (ФОТО)

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални објави фотографија на Инстаграм на која се гледа како се симнува по скали и напиша дека неговиот пат кон закрепнување е „јасен, но долг”. Тој рече дека сè уште има тешкотии во качувањето по скали бидејќи нозете сè уште му се тресат. Нему му се слоши минатиот … Продолжи со читање Навални повторно застана на нозе, објави нова фотографија на Инстаграм (ФОТО)