Навали народе, јаболки со вкус на арсен, кромид со вкус на линдан! (ВИДЕО)

Активистката Тина и студентот Томо продолжуваат да алармираат за загадувањето на животната средина.

Тие двајца изнајмија тезга на пазар за да укажат дека загадувачите на почвата завршуваат на нашите трпези, се натпреваруваа во „Шишелов” – ловење шишиња од Вардар и организираа герила-акција за отстранување од сообраќајот на возилата кои не ги исполнуваат еко-стандардите.

Погледнете го видеото кое го изработи Институтот за комуникациски студии во рамките на кампањата за подобра животна средина „Не игнорирај! Реагирај!“.

Прочитајте и...  Д-р Костов: Испишавме 15 пациенти, а примивме 8 изминатото деноноќие

Прочитај повеќе

За сите вљубеници во планинарењето- Нов планинарски дом со десет легла во Пехчево

Слободен печат

Мисајловски: Се обврзуваме на поголеми пензии по победата на 15 јули

Слободен печат

Лавров: Киев да не ја политизира борбата против тероризмот

Слободен печат

Новите случаи се исклучиво таму каде што мерките не се почитуваат, дециден е Филипче

Слободен печат

Канје Вест планира на изборите да оди како независен кандидидат

МИА Агенција

Двајца загинати во одрон на камења во Австрија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Филипче: Кај нас нема ниту најава дека е потребна дополнителна мерка

Слободен печат

Во Дебар двајца новозаразени, еден починат од Ковид-19

Слободен печат

Еден од најлошите денови за Србија: 357 новозаразени, 11 починати лица

Слободен печат

Филипче: Препораката за ПЦР тестови за државјаните на Србија, Косово, БиХ и Црна Гора е врз основа на епидемиолошката слика

Слободен печат

Трипуновски: Се обврзуваме во првите 100 дена да направиме корекција на Законот за тутун

Слободен печат

До вчера 137 лица со Ковид-19 и во изолација се пријавиле за гласање

Слободен печат