Навали народе, јаболки со вкус на арсен, кромид со вкус на линдан! (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиМакедонија

Навали народе, јаболки со вкус на арсен, кромид со вкус на линдан! (ВИДЕО)

Погледнете го видеото кое го изработи Институтот за комуникациски студии во рамките на кампањата за подобра животна средина „Не игнорирај! Реагирај!“.

Активистката Тина и студентот Томо продолжуваат да алармираат за загадувањето на животната средина.

Тие двајца изнајмија тезга на пазар за да укажат дека загадувачите на почвата завршуваат на нашите трпези, се натпреваруваа во „Шишелов” – ловење шишиња од Вардар и организираа герила-акција за отстранување од сообраќајот на возилата кои не ги исполнуваат еко-стандардите.

Погледнете го видеото кое го изработи Институтот за комуникациски студии во рамките на кампањата за подобра животна средина „Не игнорирај! Реагирај!“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close