Наум Петрески улови крап голем скоро колку него! (ФОТО)

Добро познато е дека еден од нашите најдобри вокали, познатиот фолк-пејач Наум Петрески е страствен риболовец.

Петрески честопати на своите социјални мрежи може да видиме како се фали со уловот, а тоа најчесто го прави во неговата родна Струга.

На неговото „мени“ најчесто е крапот, пастрамката и јагулата, а неговите пријатели низ шега ќе ви кажат дека со Наум не може никој да се „мери“ кога станува збор за ловење на риба.

Дека е навистина така, докажува и неговата последна објавена фотографија, на која може да се види со навистина добар улов.

Станува збор за ОГРОМЕН крап, голем речиси колку и самиот Наум.

Погледнете:

Фото: Фејсбук
Прочитајте и...  Хибискус: Моќна билка која го нормализира високиот притисок

Прочитај повеќе

Здрави и корисни – Грицкајте семки доколку не можете да спиете

Слободен печат

Секси хороскоп: Овенот не знае за предиграта, Бикот е секогаш подготвен за секс

Слободен печат

Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Слободен печат

Верувал дека душите на мртви Индијанци влегле во него, бил голем заводник, требал да стане филмаџија, но судбина му била музичката сцена!

Слободен печат

Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат

Неуништливата Меги, била прва фотографка на воените фронтови, прва фотографка на „Лајф“ и прв фотограф во светот примен во Советскиот Сојуз

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат

Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Слободен печат

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат

Сè што треба да знаете за популарната и суперефикасна Кето диета пред да почнете да ја држите!

Слободен печат

Најлудото интервју во 2020: Српскиот актер Андрија водеше „сериозна дебата“ со свињи (ВИДЕО)

Слободен печат

Како да мирисате како Мадона?

Слободен печат