Научно докажано: Овие особини се најпривлечни за мажите!

Мажите повеќе од физичкиот изглед ги зашеметуваат само одредени особини и навики на жените.

Позитивен став, шарм и ведрина се нешто што мажите прво ќе го приметат. Постојат жени кои се физички привлечни според сите параметри, но мажите поретко ги бираат таквите. Личноста и карактерот е она што ги задржува мажите.

Научниците ја истражувале оваа тема и составиле список на работи на кои мажите „паѓаат“. Ова им е навистина битно кога станува збор за избор на партнерка.

ПОЗИТИВЕН СТАВ
Никој од нас не сака неинтересни луѓе и они кои во се гледаат проблем, па затоа и не е чудно што на врвот на листата се најде позитивен став. Жените кои имаат позитивен поглед на животот, често се насмеани и весели и лесно ги привлекуваат мажите.

Прочитајте и...  Ален Исламовиќ станува политичар за да ги реши проблемите со мигрантите

Љубезните луѓе се секогаш популарни во ваквото опкружување.

ЕКСТРОВЕРТНОСТ И КОМУНИКАТИВНОСТ
Мажите сакаат отворени жени, оние со кои е лесно да се комуницира. Тие се потполно воодушевени од дами кои можат со саати да зборуваат на различни теми.

САМОДОВЕРБА
Оваа карактеристика ја однесе победата. Мажите самодовербата ја опишаа како најпривлечна особина која една жена може да ја има. Ги освојува ставот со кој говорат дека веруваат во себе, своите квалитети и способности.

Затоа сакајте се и ценете се себе си што е можно повеќе.

Прочитај повеќе

Музичката икона Шер и на 74-годишна возраст изгледа како млада девојка: Сите знаеа дека ќе стане позната! (ФОТО)

Слободен Печат

Атрактивната Вики го сруши интернетот со снимка на која „виси“ од зграда: Сега позираше скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Соседите сигурно уживаат: Хајди Клум дома се сонча гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Прво бараше да им се помогне на музичарите, а сега купи автомобил од 50.000 евра: Неда Украден се поднови со нов „ѕвер“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Моден камелеон: Сите стилски трансформации на Шарлиз Терон! (ФОТО)

Слободен Печат

Васил Тупурковски во „Еден на Еден“: Пријателите мислат дека Тито ми ги остави мене пурите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сопругата на Хју Џекмен беше исмејувана поради насловната страница на познатиот австралиски магазин! (ФОТО)

Слободен Печат

„Така ми се заблагодари“: Сценаристот на „Ниски старсти“ по 28 години призна дека спиел со Шерон Стоун! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ален Исламовиќ станува политичар за да ги реши проблемите со мигрантите

Слободен печат

Цел свет ги гледа овие видеа: Ги собира бројките од часовникот и добива неверојатен број, секогаш истиот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Најголемите осудувачи се кријат во овие 2 хороскопски знаци

Слободен печат

Северина ја отвори летната сезона со фотографија во костим за капење

Слободен печат