24.8 C
Скопје

Наталната карта на Меган Маркл откри сѐ! Затоа таа предизвика проблеми со кралското семејство

Роденденот на Меган Маркл наводно кажува многу за нејзината личност.

Од желбата за внимание па сѐ до траумата која влече поради нарушените семејни односи – во текот на последните неколку години, многу медиуми и кралски експерти ја анализираа и коментираа Меган Маркл, поранешната актерка која сега е во брак со британскиот принц Хари.

Фактот дека 36-годишниот син на трагично загинатата принцеза Дијана, палатата каде што го помина целиот свој живот, одлучи да ја замени со имот во Америка, а сè со цел, на неговата три години постара сопруга, двегодишниот син Арчи, но и на ќерката која треба да се роди наскоро, да им овозможи нормален живот, во никој случај не ѝ одеше во прилог на поранешната sвезда на серијата „Костуми“ која јавноста не престанува да ја критикува и обвинува за уништување на кралскиот семејство.

Но, ако им се верува на зборовите на астрологот Тереза ​​Чеунг, која за „Глоуб“ ја објасни наталната карта на 39-годишната војвотка од Сасекс, причината за контроверзното однесување на Меган, всушност, лежи во датумот на нејзиното раѓање.

– Вашиот роденден го содржи клучот на вашата личност и потенцијал. Секој има избор за тоа како да го изрази својот потенцијал, па така и две лица кои родени во ист ден никогаш нема да бидат сосема исти – изјавила Чеунг за спомнатиот медиум, а потоа го објаснила датумот на раѓање на Меган.

Луѓето родени на 4 август имаат силна несклоност кон воздржувањето и обично сакаат сериозно да го оспорат статус кво, а тоа е многу веројатно причината и зошто Меган предизвика и продолжува да предизвикува толку многу тензии во кралското семејство. Принцот Хари, од друга страна, е Девица според Зодијакот, роден на 15 септември. Тој има чисти, невини и доверливи квалитети. Бројот на раѓање на војводата од Сасекс исто така покажува и сочувство – објаснила астрологот Тереза и додала дека привлечноста на принцот Хари кон Меган произлегува од неговата желба или потреба да се изгуби во друга личност.

 

Поврзани вести

ФОТО | Модниот избор на Ирина Шајк: Совршен изглед за долгите топли денови

Слободен печат

ФОТО: Дамиано сака да ги бакнува момците од бендот, а неговата девојка ја привлекуваат и жени: Џорџа Солери искрено за својата сексуалност

Слободен печат

Фановите загрижени: Харисон Форд се повредил за време на снимањето на петтото продолжение на филмот„Индијана Џонс“

Слободен печат

Истражување: Зошто е точна изреката „кој рано рани, две среќи граби“?

Слободен Печат

Автокино проекции во Неготино, Кавадарци и Демир Хисар: Романтичен викенд со „Ах, љубов моја“

Слободен печат

ФОТО: Земји во кое жените со вишок килограми и облините симбилозираат убавина и добар живот

Слободен печат

Остави Коментар