Наталија е сон на секој маж на планетава! Заработува 30.000 евра месечно, но сега ја откри валкната страна на нејзината професија! (ФОТО)

Бразилката Наталија Гарибото е една од најпопуларните блогерки на светот, која парите ги заработува благодарејќи на своите бујни облини, а тој износ изнесува и до 30.000 евра месечно.

Меѓутоа, и покрај бројните признанија и луксузниот стил на живот која го води, таа вели дека во нејзината професија има и темни страни.

 

View this post on Instagram

 

My belly ring fell out & I don’t know how I feel about it @fashionnova AD

A post shared by Natalia Garibotto (@nataagataa) on

На прво место Наталија тврди дека нејзините фотографи честопати носат погрешна врста на внимание, па луѓето погрешно ја проценуваат. Наталија честопати се соочува со гнасни пораки и бројни навреди.

 

View this post on Instagram

 

I didn’t know which one to post so I posted all, what’s your favorite ? @fashionnova AD

A post shared by Natalia Garibotto (@nataagataa) on

Повеќето од пораките се од славни и познати мажи, од кои повеќето се во среќни врски.

Прочитајте и...  Поминаа шест години од најголемото понижување на „кариоките“(ВИДЕО)

– Пораките се шокантни. Скоро секогаш има некој кој сака да ме испрати со авион во Дубаи и ми нуди од 50 до 100.000 долари за тоа. Највеќе ме изненадуваат спортистите и тоа оние кои се во врска и делуваат како среќни во бракот, но исто така ми пишуваат и рапери – изјавила таа.

 

View this post on Instagram

 

1 or 2?

A post shared by Natalia Garibotto (@nataagataa) on

–  Секогаш почнуват да пишуваат дека сум убава, а кога нема да им одговорам, тогаш ја вртат приказната дека сум неубава. Сепак, мислам дека жените на Инстаграм се полоши. Запознав многу девојки за кои ги сметав за пријателки и соработнички, а тие ме озборуваат и ми измислуваат трачеви – се пожалила згодната Бразилка.

Прочитајте и...  Поминаа шест години од најголемото понижување на „кариоките“(ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат