Натали Портман на урнебесен начин прикажа како животот ѝ се смени за време на пандемијата (ФОТО)

Пандемијата од коронавирусот која дефинитивно на многумина им го промени животот, а токму поради оваа болест многумина побараа спас во изолација за да не се заразат.

Во домашен карантин е и актерката Натали Портман, која се посвети на готвење, што го објави на својот инстаграм-профил.

View this post on Instagram

Then vs now ➡️

A post shared by Natalie Portman (@natalieportman) on

Холивудската ѕвезда и на оваа друштвена мрежа објасни како животот ѝ се променил за врме на КОВИД19 пандемијата и како таа се снаоѓа.

Всушност, Натали објави две слики. На првата е таа пред корона, каде позира за едно списание во гламурозно издание.

Instagram

На другата пак, таа се наоѓа за време на короната и јаде џиновско колаче во кујната.

„Тогаш и сега“, напиша актерката и ги насмеа фановите.

View this post on Instagram

Thank you @chefjoseandres and @wckitchen for distributing nutritious meals to children who rely on their schools for food. To show my support, I wanted to share one of my favorite meals with you all: leeks and homemade croutons. Visit @wckitchen or my Stories to learn how you can help those most affected by this pandemic. #recipesforthepeople Recipe: 1. Trim the tops and roots off the leeks and wash well. 2. Add trimmed and washed leeks to a pot of boiling water and add salt. 3. Boil the leeks for 20-30 minutes or until they are very soft. 4. For croutons, cut vegan brioche into cubes, cover with olive oil & put in oven at 350 until brown. 5. For vinaigrette mix olive oil, red wine vinegar, grain mustard, and salt. 6. When the leeks are ready, top with croutons and homemade dressing. If you are able to, please consider supporting organizations doing good work right now. We’ve been donating to @wckitchen, @savethechildren, @UCLAhealth’s COVID-19 fund, and @childrensla’s COVID-19 fund. Visit my stories to learn about other organizations fighting this pandemic.

A post shared by Natalie Portman (@natalieportman) on

Прочитајте и...  Најстариот син на Лепа Брена го соопшто неговото повлекување од јавната сцена!

Прочитај повеќе

Виц на денот – Лозинка

Слободен печат

Карди Би со провокативна фотографија ја покажа новата тетоважа која се протега низ целото тело!

Слободен Печат

Легендарната серија „Секогаш е сончево во Филаделфија“ ќе ја посвети новата 15-та сезона на коронавирусот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерот Двејн Џонсон присуствувал на раѓањето на сите свои ќерки: Жените се неверојатни битија!

Слободен Печат

Повторно хаос помеѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ: Благодарам на сопругот кој немаше време да го гледа мојот концерт! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најстариот син на Лепа Брена го соопшто неговото повлекување од јавната сцена!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Старее ли оваа жена? Погледнете ја водителката Снеже Велков пред 10 години и сега – разлика нема! (ФОТО)

Васко Спасоски

Големата трансформација на Бен Афлек која се случи во врската со новата „Бонд“ девојка (ВИДЕО)

Слободен Печат

Северина се иселила од кај Игор: Кеба немоќен да ја задржи снаата дома! (ФОТО)

Васко Спасоски

Фудбалерот Волков го фотографирал задникот на Сандра Африка, но се правда дека не ја пратил никаде! (ФОТО)

Васко Спасоски

Емили му скокна на сопругот во раце, а тој едвај ги сокри интимните делови! (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие чевли се неизбежен тренд за лето: Лесни, практични и се комбинираат со се! (ФОТО)

Слободен Печат