Наставник во прилепско основно школо фатен со „бела грутчеста материја“

Фото: МВР / илустрација

Битолската полиција вечерва го приведе 54 годишниот В. А од Прилеп, инаку наставник во основно училиште, откаао кај него е пронајдена „бела грутчеста материја“, соопшти полицијата.

Прилепчанецот е уапсен, а по документирањето на случајот, против него ќе следи соодветна пријава, информираат од МВР.

Случајот доаѓа само неколку дена откако во голема полициска акција во Скопје беше уапсена наставничка во основно училиште, која според полицијата била вмешана во трговија со дрога.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот