Настапи немаат, но сепак заработуваат пари: Северина и Нина Бадриќ имаат друга професија! (ФОТО)

Годинава дефинитивно е лоша за пејачите, кога станува збор за работата, бидејќи многумина мора да ги откажат настапите, а изгледа многу работи запреа во светот на музиката.

Нина Бадриќ неодамна апелираше до државата да им помогне на пејачите да можат да се занимаваат со својата работа непречено, но нејзиниот апел наиде на критика кај некои луѓе кои сметаат дека пејачите како Бадриќ треба да се фатат за мотика и за малку потешки работи во овие тешки времиња.

Она што забележавме дека голем број пејачки поради неможноста да се занимаваат со професијата, како Нина и Северина, на пример, заработуваат пари рекламирајќи разни бреднови на своите профили на социјалните мрежи. Со еден збор – од пејачки станаа инфлуенсерки.

 

View this post on Instagram

 

Ko svaka rijeka idem moru svom…🙌🏻❤️

A post shared by Nina Badrić (@badrich) on

Прочитајте и...  Беше една од најбараните, но и најмистериозните супермодели на 90-те - Каде исчезна Татјана Патиц?

Поврзани вести

ВИДЕО: Скромно – Мајкл Китон тврди дека тој бил најдобриот Бетмен

Слободен печат

Светот е под стрес: Пандемијата на коронавирусот создаде нов егзистенцијален страв

Слободен Печат

Третман за витилиго, сега има лек!

Слободен печат

Врчак се враќа на сцената: Подгответе се за изненадување по корона-кризата!

Васко Спасоски

Зошто не треба да јадете и пиете од пластични чаши и чинии?

Слободен печат

Како Трамп и Бајден го поделија Холивуд

Слободен печат

Остави Коментар