Настан кој ги згрози сите: Маж направил ужасно злостоство – Слободен печат
ВестиРегион

Настан кој ги згрози сите: Маж направил ужасно злостоство

Триесет и седумгодишниот жител на Сараево е уапсен и попладнево ќе им биде предаден на истражните власти.

Полицајците од станицата Стар Град во Сараево вчера го уапсиле 37-годишниот С.Г. кој е осомничен за кривично дело мачење и убивање животни.

За потсетување, апсењето на мажот уследи откако членови на Здружението за заштита на животните „Дримс“ на својата фејсбук-страница објави статус посочувајќи на маж кој во центарот на Сараево сексуално злоставувал куче.

Триесет и седумгодишниот жител на Сараево е уапсен и попладнево ќе им биде предаден на истражните власти.

Фото:Аваз.ба

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close