Ресторанот во кој служат мајмуни ВИДЕО

Ресторанот во кој служат мајмуни ВИДЕО

510
SHARE
Фото - Принтскрин/Јутјуб

Ресторан во Јапонија станал светска атракција заради необичните келнери – мајмуни.

Туристи од цел свет одат во ресторанот, во кој како бакшиш може да остават само банана или зрна соја.

Сопственик на ресторанот е Каору Отсука, кој мајмуните ги смета за свое семејство, а ресторанот го смета за семеен бизнис.

– Тие ми се поблиски од семејството. Со нив го поминувам цел ден, дури и спијат со мене. Еднаш кога почнав да се грижам за нив, едноставно не можев да престанам да го правам тоа – рекол Отсука.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY