Најдобрите моменти од триумфот над Словенците (Видео)

Најдобрите моменти од триумфот над Словенците (Видео)

179
SHARE
Фото: Nebojsa Tejic

Македонските ракометари забележаа голема победа над Словенците, триумф кој треба да биде патоказ како понатаму на Европското првенство. Кога последен пат ја победивме Словенија, бевме петти во Европа, да се надеваме дека ќе го повториме тој успех. Погледнете ги најдобрите моменти од триумфот на нашиот национален тим во загрепска „Арена“:

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY