Комуналци бркаа од улица продавачка со болно дете од леукемија, се појави...

Комуналци бркаа од улица продавачка со болно дете од леукемија, се појави човек кој им се спротистави

541
SHARE

Видеото од акцијата на новосадската комунална полиција која се обидува да ја избркаат жената која продава на улица, додека таа извикува дека има болно дете од леукемија, предизвика бес кај корисниците на Фејсбук и интернет заедницата во Србија.

На видео клипот се гледа како комунален испектор кој во друштво на комуналните полицајци се обидува да и забрани на жена да продава шапки на улица.

Таа сцена предизвика негодување кај насобраните граѓани, а за малку ќе имаше и физичка пресметка меѓу еден полицаец и човекот кој снимаше и им се спротистави.

Според зборовите на несреќната жена продажбата на улица и е единствениот извор на приходи кој и е потребен за лекување на ќерката која има леукемија.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY