Испукани 10 плотуни за Денот на независноста ГАЛЕРИЈА

Испукани 10 плотуни за Денот на независноста ГАЛЕРИЈА

804
SHARE

Денес во 18 часот во касарната „Илинден“ беше извршена почесна артилериска стрелба на 10 плотуни.

Артилериската стрелба се изврши во чест на празникот 8 септември – Денот на независноста на Република Македонија.

Фото Борче Поповски

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY