„Фалангата“ ги импресионира Хрватите

„Фалангата“ ги импресионира Хрватите

228
SHARE
Фото: Nebojsa Tejic
Aтмосферата која ја создаде „Фалангата“ не го остави рамнодушен хрватскиот новинар, Иван Скрињица кој на Инстаграм објави видео на кое напиша: „Сè сум слушнал и доживеал во мојот живот, но вакво лудило на мечот меѓу Македонија и Словенија, никогаш не сум го доживеал“. 

Svasta sam cuo i dozivio u zivotu al ovakvo ludilo na danasnjoj utakmici Makedonija – Slovenija nisam nikad… kakav lommm 😍😍 #handball #hypnoticgame #ehfeuro2018 #macedonia #fans #arenazagreb #music #love #djskrinjica

A post shared by Ivan Skrinjica (@skrinjica) on

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY