Актерката има само 43 килограми, а вели дека не е анорексична! ФОТО

Актерката има само 43 килограми, а вели дека не е анорексична! ФОТО

482
SHARE
Профимедиа

Актерката Тара Рид (42) e истрајна во тоа дека „никогаш не била анорексична“, како што неодамна во интервјуто напоменала, и дека веќе и е преку глава од луѓето кои ја „гледаат додека јаде“.

Затоа и покрај злобните јазици се соблекла во бикини и кратки панталони на одморот во Мексико.

Актерката повторно ги загрижи обожавателите со својот изглед додека се забавуваше со друштво во Тулум, Мексико. Многумина се загрижени дека нешто со нејзиното здравје не е во ред.

За плажа облекла златно бикини и кратки панталони кои буквално и виселе низ бутините. Се чинило дека секој момент ќе и паднат што дополнително ќе ги нагласило нејзините тенки нозе.

Тара се прослави со улогата во филмот „Американска пита“, но зад себе има повеќе од 60 улоги во филм и на телевизија. Според ИМДб таа последните години снима по неколку филмови годишно и професионално е многу активна.

Во моментално се наоѓа на продолжен годишен одмор.

Тара вели дека за неа 43 килограми се нормална тежина.

– Не сум анорексична никогаш не сум била анорексична и немам нарушување во исхранта. Само сум тенка. Колку дебели луѓе има па не ги напаѓаме секој пат кога ќе излезат од дома – рекла таа неодамна за „Дејли мејл“.

Се пожалила и дека луѓето непрекинато зјапаат во неа, особено кога ќе излезе од ресторанот.

„Зјапаат во мене, ме следат што правам, особено кога сум во ресторан. Ако јадам, тогаш гледаат што јадам. И слушам како ме озборуваат. Понекогаш ми доаѓа да им се развикам да замолчат, бидејќи јадам! Никогаш ништо не им велам, но ме гризе тоа одвнатре.“

Таткото на Тара починал пред година и пол, но сега е загрижена како негативните коментари ќе влијаат на нејзината 70-годишна мајка која е тешко болна:

– Мајка ми е тешко болна и умира. Татко ми неодамна почина. Не и требаат плус и вакви коментари. Луѓето забораваат дека сум нечија ќерка, нечија сестра, нечија девојка, пријателка… Кога зборуваат такви работи, тоа не ме допира само мене – рекла искрено Тара.

Подготви: K. A.

Фото: Профимедиа

Tulum, MEXICO - *EXCLUSIVE* Tara Reid enjoys some down time with friends in Tulum, Mexico. The very thin and frail Sharknado star laughs it up with a girlfriend while hanging out at a bar on the beach. Pictured: Tara Reid *UK Clients - Pictures Containing Children Please Pixelate Face Prior To Publication*, Image: 359727532, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, AKM-GSI

Tulum, MEXICO - *EXCLUSIVE* Tara Reid enjoys some down time with friends in Tulum, Mexico. The very thin and frail Sharknado star laughs it up with a girlfriend while hanging out at a bar on the beach. Pictured: Tara Reid *UK Clients - Pictures Containing Children Please Pixelate Face Prior To Publication*, Image: 359727975, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, AKM-GSI

Tulum, MEXICO - *EXCLUSIVE* Tara Reid enjoys some down time with friends in Tulum, Mexico. The very thin and frail Sharknado star laughs it up with a girlfriend while hanging out at a bar on the beach. Pictured: Tara Reid *UK Clients - Pictures Containing Children Please Pixelate Face Prior To Publication*, Image: 359727389, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, AKM-GSI

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY