Насловна

Насловна

„Таргет-Тврдина” продолжува на 31 август, на Јанкулоска, Грујевски и Бошковски ќе им се суди...

Судењето за предметот на СЈО  „Таргет-Тврдина“ ќе продолжи по одморите, на 31 август, кога судечкиот совет ќе се произнесе по предлозите кои произлегуваат од одлуката на...

Спасовски: Македонија е против бегалски кампови на нејзина територија

Европскиот комесар задолжен за миграција, Димитрис Аврамопулос, одговори дека на овој состанок не се разгледувала идеајата за отворање на бегалски кампови во земјите од...

Мијалков бара спас во аболицијата на Иванов

И поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, побара спас во аболицијата на претседателот Ѓорге Иванов, односно неговиот адвокат денеска пред Кривичниот суд инсистираше...

На Нинџа му биле одземени два мобилни телефони при претрес во ќелија

Два мобилни телефони, во период од осум дена, биле пронајдени кај Александар Василевски -Нинџа, кој е во притвор во истражниот затвор „Скопје“, како обвинет...

Бевме затворени во собичка кај Хефнер, чекавме на ред за секс

Опкружен со многубројни убавици секој ден од утро до мрак, однадвор изгледало дека животот во вилата „Плејбој“ е идеален и за Хју Хефнер и...

Собранието утре ќе го ратификува договорот со Грција

Собранието на Република Македонија ќе го ратификува договорот со Грција на утрешното продолжение на 51. седница, потврдија за МИА пратеници од владејачкото мнозинство. Предлог-законот за...

До крајот на денот можна ратификација на договорот за името во Собранието

Собраниската Комисија за европски прашања во 15 часот треба да ја започне седницата за да го разгледа Предлог-законот за ратификација на договорот за името,...

Хип-хоп забава за затворениците во „Идризово“ ВИДЕО

Македонските рапери приредија хип-хоп забава за затворениците во Казнено поправниот дом Идризово. Осудениците играле на музиката на хип-хоп артистите – Пука Козметика, Фатос Бомба, Огнен битбокс...

Австрија се заканува дека ќе го саботира договорот меѓу Македонија и Грција поради Турција

Австрија се заканува дека ќе го саботира тешко постигнатиот договор за името меѓу Македонија и Грција, доколку Европската Унија не ги прекине преговорите за...

Милошоски: Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ ја напушта работата во Собранието

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе ја напушти работата на Собранието, изјави денеска на прес-конференција пратеникот Антонио Милошоски, но не прецизираше дали тие нема да учествуваат само на...

Не пропуштајте

Заев: Ако мора, импичмент за Иванов

Парламентарното мнозинство ќе се окрупни и ќе достигне до двотретинско мнозинство, ако е тоа потребно заради импичмент за шефот на државата, Ѓорѓе Иванов. Ова вечерва...

Придружете ни се Facebook