Наследничка на „царство за чевли“: Запознајте ја Ана Каспрзак, една од најмладите милијардерки во светот

Ана Каспрзак има само 29 години, милиони на сметката и милијарди што ја чекаат како наследство. Таа е наследничка на царството за обувки „ECCO“, а дури и без семејното богатство спаѓа во најимотните, со сопствена „нето вредност“, според Форбс, од 1,1 милијарди долари. Компанијата „ECCO“ денес работи во 99 земји и вработува повеќе од 20.000 луѓе.

Нејзиниот дедо Карл Тусбај во 1963 година го основал популарниот бренд за чевли, а како млад бил и менаџер во фабриката за обувки во Копенхаген. Пред започнувањето на сопствениот бизнис, Карл и неговата сопруга Бирт објавиле оглас во локалните весници со прашањето: Кој нè сака?, за да привлечат бизнис-партнери и вложувачи, во што и успеале.

Прочитајте и...  Стил на неделата: проф. д-р Ежени Брзовска

Ана е партнер во семејната компанија заедно со нејзината мајка Хана Тусбај Каспрзак и братот Андрео, но водењето на бизнисот не ѝ е целодневна преокупација.

Професионална јавачка

Богатата наследничка е професионална јавачка и олимписки спортист, која се натпреварува во дисциплината на дресурно јавање, каде што целта на јавачите е да истренираат коњот да реагира на суптилни заповеди.

Таа е дел од данскиот национален тим со кој патува на интернационални натпревари, а спроведува и сопствена дресура на коњи. Ана има ќерка родена пролетта 2018 година, но својот приватен живот сака да го држи подалеку од медиумите, со кои единствено сака да зборува за коњи и за чевли.

Trgovina cipela ECCO | Author: Wikimedia Commons

Прочитај повеќе

Дневен хороскоп за 5 јули: Правете помали планови за да се изненадите од поголемите резултати

Слободен печат

Виц на денот: Нова Година

Слободен печат

Фобијата од пајаци никогаш не изгледала послатка: Погледнете како се борат со „ѕверот“ овие кученца (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најстарата мачка на светот почина на 31 години: Кога дојдов дома, ја немаше, сигурно заминала да умре!

Васко Спасоски

Почина Тесла, миленикот на Јелена и Новак Ѓоковиќ: Сопругата на најдобриот тенисер напиша емотивна порака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Секогаш се фали со бујното деколте, но сега покажа нешто друго: Водителката Марјана Станојковска ги испровоцира фановите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Папараците правеа пари на несреќниот живот на Ејми Вајнхаус, ова е искрена исповед на еден фотограф кој три дена ја бркал Ејми

Слободен печат

Беквалац сакаше само да ја најави новата песна, но интересот на фановите е нејзиното бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кожата на лицето зборува многу за вашето здравје, откријте што се крие зад бледилото, црвенилото, акните, сувата кожа…

Слободен печат

Корисни факти: Луѓето кои имаат 3 пати секс неделно изгледаат 7 години помладо!

Васко Спасоски

Стил на неделата: проф. д-р Ежени Брзовска

Ј.К.Д

Ја крие како змија нозете: Сопругата на Никола Којо е вистинска „бомба“ (ФОТО)

Васко Спасоски