33.8 C
Скопје

Наскоро состанок меѓу Бајден и Путин, се договараат времето и местото

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека очекува наскоро да се состане со рускиот претседател Владимир Путин, додавајќи дека се уште се договараат времето и местото на нивната средба.

Бајден на прес-конференцијата во Белата куќа рече дека сака да се состане со Путин и покрај натрупувањето на руски воени сили во близина на границата со Украина, пренесува Ројтерс.

Од Кремљ исто така вчера беше соопштено дека местото за средбата меѓу Бајден и Путин се уште не е познато.

 

Поврзани вести

Заев: Европа има проблем со самата себе, Балканот демонстрира европски вредности

Андреја Ристески

Генерал Волтерс: Придонесот на С. Македонија во НАТО е од витално значење за мирот и стабилноста на Западен Балкан и Европа

Слободен печат

Филипче: Има некои случувања кои можат да ја загрозат и влошат епидемиолошката состојба

Андреја Ристески

Бугарија братски ја подржува Албанија, но не и Македонија

Љубиша Николовски

Во текот на следните два дена Македонија ќе биде зафатена со температури од портокалова алертна фаза

Слободен печат

Рама: Се надевам дека нема да бараат да се наречете Западна Бугарија оти пак ќе треба да преговарате со Грците

Слободен печат

Остави Коментар