Наскоро нови жители во Зоолошката градина! - Слободен печат
ВестиСкопје

Наскоро нови жители во Зоолошката градина!

На својата Фејсбук страна, од Зоолошката градина овјавија дека наскоро за првпат доаѓаат преслатки белоносести коати.

Едни се раѓаат таму, други доаѓаат… Скопската Зоолошка градина постојано се збогатува со нови животни, а истите придонесуваат за повеќе посетители.

На својата Фејсбук страна, од Зоолошката градина овјавија дека наскоро за првпат доаѓаат преслатки белоносести коати.

Постојано се градат нови живеалишта, се реновираат старите, се спроведуваат разни активности за зачувување и разубавување на околината.

Деновиве беа поставени табли со кодекс на однесување, а веќе почнаа и да се спроведуваат првите казни, односно да се отстрануваат посетители кои се однесуваат надвор од дозволените правила.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close